40NH00GL
Mfr.Part #
40NH00GL
Datasheet
40NH00GL
Description
FUSE SQUARE 40A 500VAC RECT
Stock
382
Applications :
Electrical, Industrial
Approval Agency :
IEC, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage :
Class :
G
Current Rating (Amps) :
40A
Response Time :
Slow Blow
Voltage Rating - AC :
500 V
Voltage Rating - DC :
Datasheets
40NH00GL
    EASS LOCK-OFF DEVICE 10 FOR MCBS
    BUSBAR 3 PHASE 12POS
    BUSBAR DIRECT POWER FEED
    INSULATION CAP -APD SYS 30MM LEN